Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaÜlkücü AlemiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Türk Milletini Ülkü'ye davet eden sözleri

YazarMesaj
CcC_Bozkurt_CcC
Başçavuş
CcC_Bozkurt_CcC

Türk Milletini Ülkü'ye davet eden sözleri Empty
MesajKonu: Türk Milletini Ülkü'ye davet eden sözleri   Türk Milletini Ülkü'ye davet eden sözleri EmptyC.tesi Mart 21, 2009 1:59 pm

''Ben Türk milletini; sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen - çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum. Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere çağlar üzerinden sıçramaya çağırıyorum. Türk aydınları, Türk gençliği, buluşma yerimiz Büyük Türkiye'dir."

“Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” şuuruna sahip, Türk Milletinin kalkınmasını ülkü haline getirmiş, şahsiyetli, çalışkan, hür bir nesil yetiştirmek eğitimin temel hedeflerindendir. Üretici nesiller yetiştirmek için teknik eğitime ağırlık vermek gerekir. Diplomalı işsiz olmamalıdır. Sadece bilgi yükü ile yüklenmiş ve bencillik, menfaat ihtirasıyla dolu insanlar yetiştirilmemelidir

Türk Milletini Ülkü'ye davet eden sözleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İmanı Yok Eden 100 Şey
» Mümin ve münafıkı ayırt eden
» Başbuğ'muzun Sözleri
» Peygamberimizin Öğütleri Ve Sözleri
» ATATÜRK'ÜN DIŞ SİYASET ÜZERİNE SÖZLERİ