Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaÜlkücü AlemiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı

YazarMesaj
Kürşad
Ergenekon
Ergenekon
Kürşad

MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı Empty
MesajKonu: MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı   MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı EmptyC.tesi Mart 21, 2009 2:22 pm

MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı Mehmetgunal1

MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı 19 Mart 2009 - 00:56

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, bir ülkenin gelişmişlik ve kalkınmışlık seviyesinin eğitimli insan gücüyle doğru orantılı olduğunu söyledi.
MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, bir ülkenin gelişmişlik ve kalkınmışlık seviyesinin eğitimli insan gücüyle doğru orantılı olduğunu söyledi.
Türkiye'de okul öncesi eğitimin yüzde 10 sevilerinde olduğunu belirten Mehmet Günal, bu rakamın kısa sürede yüzde 40 seviyelerine çıkarılarak Avrupa ülkeleriyle yarışır hale gelinmesi gerektiğine dikkat çekti.

Türkiye'nin genç ve okumuş insan nüfusuyla dünyada her alanda güç sahibi potansiyele sahip bir ülke olduğunu kaydeden Günal, kalkınmasını tamamlayan ülkelerin başarılı olmasında en önemli etkenin eğitim sorununa köklü çözüm bulması olduğunu vurguladı.
Milletvekili Günal, Özel Manavgat Koleji Basın Kulübü öğrencilerinin onur konuğu oldu. Basın kulübü öğrencileri Mustafa Baki Sarı ve Şeyma Yiğit'in sorularını cevaplayan Günal, eğitim ve öğretimin temelini okul öncesi eğitim oluşturduğunu dile getirdi.
Günal, "Bir milletin gelişmişlik seviyesini eğitimli insan gücü belirler. Yine bir milletin geleceğini eğitimli insan gücüne bağlı. Eğitim ve öğretim olmadığı yerde cehalet kol gezen. Zaten bütün kötülüklerin arkasından cahillik vardır. Eğitim ve öğretimin olduğu yerde de barış vardır, sevgi vardır, kardeşlik vardır." diye konuştu.
Günal, Manavgat Koleji'nde okuyan ve 3 ay gibi kısa sürede Türkçe okuma yazma öğrenen İngiliz öğrenci Bethany Amber Rice'i tebrik etti. Günal, İngiliz öğrenci Rice'in öğrenme azminin her kese örnek olmasını istedi.

MHP'li Günal: Kalkınmışlık eğitimle doğru orantılı
1 sayfadaki 1 sayfası