Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaÜlkücü AlemiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MHP: Baron Gökçek kurtlarla dans edemez

YazarMesaj
Kürşad
Ergenekon
Ergenekon
Kürşad

MHP: Baron Gökçek kurtlarla dans edemez Empty
MesajKonu: MHP: Baron Gökçek kurtlarla dans edemez   MHP: Baron Gökçek kurtlarla dans edemez EmptyC.tesi Mart 21, 2009 2:44 pm

MHP: Baron Gökçek kurtlarla dans edemez Denizbolukbasi6

Gökçek, MHP'li Vural ve Bölükbaşı için, "Onların da Karayalçın gibi baronlarla ilişkileri var" dedi, kıyamet koptu. Vural ve Bölükbaşı, Gökçek'e günlerce konuşulacak yanıtlar verdi.
YEREL seçimlere 25 gün kala tansiyon iyice yükseldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı için söylediği, "Onların da Karayalçın gibi baronlarla ilişkileri var" sözlerine çok sert yanıt geldi.
Bölükbaşı, "Barondan kimi kastettiğini bilmiyorum, bildiğimiz bir şey varsa o da baronlarının alasının belediyede olduğudur" derken, Vural, "Baron maron takmayız biz. Kurtlar Vadisi dizisini fazla izliyor herhalde ama artık kurtlarla dans edemeyeceğini anlasın" dedi.
Bölükbaşı şunları söyledi:
Lekeli ve yüzsüz
"MHP ile ilgili Gökçek'in söyledikleri siyasi sonu gelen şaibeli bir belediye başkanının patolojik ruh halini yansıtan bir tablodur. Ankara'ya musallat olmuş icraat özürlüsü, lekeli ve yüzsüz bir belediye başkanının ibret verici siyasi tükenişine şahit oluyoruz. Ben Ankara milletvekiliyim, Ankara belediye seçimiyle doğrudan ilişkiliyim. Böyle bir belediye seçimi olmasa ve bu çirkinlikleri sergilemese kendisi benim muhatap alacağım bir kişilik değildir. Burada Gökçek'in ekran ekran dolaşıp 'MHP'li yöneticilere bakmayın MHP tabanı beni sever' diyerek siyasi maskaralık yapması, içinde bulunduğu panik psikolojisini göstermektedir.
Gökçek için oyun bitti
Büyükşehir Belediye Başkan adayımız 2 Mart itibariyle tüm adayları geçmiştir. Melih Gökçek için oyun bitmiştir. Ankara MHP ile ayağa kalkacak. Mansur Bey şu an için öndedir ve Ankara'nın Gökçek'ten kurtulmasına ramak kalmıştır. Siyasi ömrünün sonuna geldiğini bilen Melih Gökçek hezeyandan hezeyana koşmaktadır. Bir hezeyan çamurunda debelenmektedir.
Karşımızda bir zavallı var
Çok acıklı bir durumdur. Bir insan düşünün ki o partinin tabanına yalvar yakar 'Ne olur bana oy verin, sizin milletvekilleriniz sizi temsil etmiyor' diye ağlayarak oy istiyor. Salya sümük etrafta gezerek 'milliyetçi taban acaba aldatılabilir mi' arayışına giren bir zavallı vardır karşımızda. Kendisine bir tavsiyem olacak, haddini ve hududunu bilmek durumundadır. MHP ve bizler hakkında hezeyanda bulunurken çok dikkatli olsun ve iki kere düşünsün. Kendisine tavsiyem budur. Kendisi bu seçim kampanyasında sergilediği acıklı durum ve çirkinliklerle siyasi garabetler tarihine geçmiştir.
Büyükşehir baronları iddiası.

Şaşkına bir şey hatırlatmak isterim; Osman Bölükbaşı, Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin kurucu Genel Başkanı'dır. O parti ondan sonra MHP adını almıştır. 35 yıllık Dışişleri görevimi bıraktıktan sonra siyasete girdim. Bundan önceki seçimlerde de adaydım. Devlet Bahçeli'nin baş danışmanıydım. Barondan kim kastediliyor bilmiyorum ama 'Baronların adamı' demiş. Biz ideallerimizin, inançlarımızın dışında kimsenin adamı olmayız. Tabi bunu Melih Gökçek gibi siyasetin yanardöner fenerleri, siyasi omurga özürlüleri anlayamaz. Ben bunu anlayamamalarını anlayışla karşılarım. Barondan kimi kastettiğini bilmiyorum ama bildiğimiz bir şey varsa Ankara Büyükşehir Belediyesi baronları vardır. İhale mafyalarının, imar çetelerinin baronları vardır. Bunları kuran, yöneten ve belediye vurgun ve soygun hanedanlığı kuran baronlar vardır.
Kurtlarla dans edemez.

OKTAY Vural, "Sen kimsin ki benim milliyetçiliğimi, MHP'liliğimi sorgulayacaksın. Milliyetçilik lafı bile Melih Gökçek'in ağzına yakışmıyor. Ağzına almasın bir daha, çarpar Milliyetçi Hareket Partisi" diyerek şöyle devam etti: "Benim bildiğim arsa, hafriyat, mezarlık imar baronları var Ankara'da. Melih Gökçek bu baronlarla çok yatıp kalkıyor herhalde, onlarla ilişkileri var, kafayı takmış. Kendisinin irtibatta bulunduğu baronları açıklasın.
Ben hayatımda baron tanımıyorum, baron maron da tanımam. Ben ülkücüyüm, baron maron takmayız biz. Baron maron sökmez, hele hele bu 'Ceyar' bize hiç sökmez. Biraz fazla Kurtlar Vadisi dizisini izliyor herhalde ama kurtlarla artık dans edemeyeceğini anlasın."
Gökçek'in söylediği "Amaçları Karayalçın'ı başkan yapmak" iddialarına da yanıt veren Vural sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ankaralılara şunu açıkça söylüyorum. Gökçek'e verilen tüm oylar Karayalçına gitmiş demektir. Gökçek'e verilen oy Karayalçın'a verilen oydur. Dolayısıyla üç dönemden Ankara'yı yöneten Gökçek aynı oyunu oynayamayacak."

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MHP'den Gökçek'e ağır laflar
» MHP'li Vural: Gökçek işten el çektirilebilir
» "Darısı Melih Gökçek'in başına"