Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaÜlkücü AlemiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İstanbul Ülkü Ocaklarından Şehidimizin Ailesine Kandil Ziyareti

YazarMesaj
Kürşad
Ergenekon
Ergenekon
Kürşad

İstanbul Ülkü Ocaklarından Şehidimizin Ailesine Kandil Ziyareti Empty
MesajKonu: İstanbul Ülkü Ocaklarından Şehidimizin Ailesine Kandil Ziyareti   İstanbul Ülkü Ocaklarından Şehidimizin Ailesine Kandil Ziyareti EmptyC.tesi Mart 21, 2009 3:10 pm

Mevlit kandili münasebetiyle dün akşam Rahmetli şehidimiz Süleyman Özmen in annesini Emine Özmen i İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci ve eşi Sonay hanım ziyaret etti..Bu ziyarete Beylikdüzü Ülkü Ocakları başkanıda eşlik etti.Ziyaret esnasında Bozkurtların anası yazılı plaketin verildi ayrıca Emine Özmen annemizin eli öpülüp, bol bol hayır duası alındı.

Emine Özmen bu ziyaret sırasında Süleyman'ım şehit olduğu gün Komandolar benim oğlumun tabutunu Sultanahmet'den alıp ,Eyüp'de defnedileceği mezara kadar omuzlarda taşımıştı. O gün karar verdim ve mezar yerinde bütün gençlere seslendim. Artık Süleymanımın arkadaşları benim evladımdır.Ben bundan sonra hepinizin anasıyım. O gün bugün hiç ayrılmadık evlatlarım şeklinde ki sözleri ziyarete katılanların duygulamasına sebep oldu.

Ayrıca Sultanahmetde işlettiği bakkal dükkanının tam karşısında şehidimiz Mürsel Karataş'ın şehadetine tanık olması ve bu tanıklığı anlatırken Mürselimin başında bekledim kimselere el sürdürmedim sözlerini gözyaşları içerisinde anlatan Emine annemizin bu hali ziyarete gelenleride derinden etkilemiştir.

İlk kez dün akşam öğrendikleri bir bilgi İstanbul Ülkü Ocakları başkanı Yüksel Kaleci ve beraberindekiler arasında hayli şaşkınlığa sebep olmuştur.

12 Eylül 1980 ihtilali sırasında Mahallelerinin Chpli muhtarı ,
Emine Özmen i Ülkücü Gençlerin silahını saklıyor diyerek ihbar etmiştir.Bu sebeple Bakkal dükkanında arama yapılıp Emine Özmen gözaltına alınmış.Bir süre sonra serbest bırakılan Emine Özmen in bu olayı gülerek anlatması ziyarete katılanları da güldürmüş olup ziyaret bu neşeli hava içerisinde son bulmuştur.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci ve şehitimizin annesi.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci ve Eşi Sonay Kaleci

İstanbul Ülkü Ocaklarından Şehidimizin Ailesine Kandil Ziyareti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İstanbul Ülkü Ocaklarına Bomba
» Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nden Kandil Kutlaması
» İstanbul Ülkü Ocakları 2023 Liderlik Okulu
» Ülkü Ocakları erken davrandı
» Ayna Grubu Keçiören Ülkü Ocaklarında