Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaÜlkücü AlemiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Peygamberimiz a.s.ın Duaları

YazarMesaj
Kürşad
Ergenekon
Ergenekon
Kürşad

Peygamberimiz a.s.ın Duaları Empty
MesajKonu: Peygamberimiz a.s.ın Duaları   Peygamberimiz a.s.ın Duaları EmptyPaz Mart 22, 2009 6:55 pm

Bu meydana inşallah,kütübü sitte=altı kitap denilen rasülüllahın s.a.v.s. 60 bin hadisi şerifini ihtiva eden eserlerden derlediğimiz Dua mahiyetin de ki metinleri aktarmaya çalışacağız.60 BİN HADİSİN TEKRARLANANLARINI ÇIKARDIĞIMIZ DA ÇOK İLGİNÇTİR Kİ,KUR'AN AYETLERİNİN SAYISINA DENK BİR RAKAM ÇIKMAKTADIR.

1-HER PEYGAMBERİN BİR...MAKBUL DUASI VARDIR,BEN DUAMI AHİRETTE ÜMMETİME ŞEFAAT İÇİN ERTELEMEK İSTİYORUM.
Böyle buyuruyor yüce peygamberimiz..
Diğer bütün peygamberler kabulü kesin olan duasını Dünya da kullanmiştır ama rasülüllah efendimiz buharinin deavat bahsin de geçen bu sözünde duasını ümmetine şefaat için kıyamete ertelediğini müjdelemektedir.

Peygamberimizin Tavsiye ettiği Tevbe Şekli:

2-İSTİĞFARIN EN İYİSİ ŞU ŞEKİLDE DEMEKTİR:ALLAHIM!SEN BENİM RABBİMSİN,SENDEN BAŞKA İLAH YOKTUR.BENİ SEN YARATTIN,BEN ANCAK SENİN KULUNUM.GÜCÜMÜN YETTİĞİ KADAR SENİN SÖZÜNDEYİM.YAPTIĞIM KÖTÜLÜKLERİN ŞERRİNDEN SANA SIĞINIRIM,..GÜNAHLARIMI AFFET!ZİRA ONLARI SENDEN BAŞKA KİMSE AFFEDEMEZ.KİM BU DUAYI AKŞAM İNANARAK YAPAR VE GECE ÖLÜRSE CENNETLİKTİR.KİM DE BU DUAYI İNANARAK SABAH YAPAR VE GÜNDÜZ ÖLÜRSE CENNETLİKTİR.
Bu duaya müslümanlar öteden beri 'seyyidül-istiğfar'demektedirler.
Orijinalini de ezberlemek lazım.

Peygamberimiz a.s.ın Duaları
1 sayfadaki 1 sayfası