Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaÜlkücü AlemiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Beni Cepheye Gönder Binbaşım..!

YazarMesaj
Kürşad
Ergenekon
Ergenekon
Kürşad

Beni Cepheye Gönder Binbaşım..! Empty
MesajKonu: Beni Cepheye Gönder Binbaşım..!   Beni Cepheye Gönder Binbaşım..! EmptyPaz Mart 22, 2009 7:55 pm

Saf, temiz bir Anadolu çocuğudur. " Düşman Çanakkale'ye dayandı denildiğinde silaha sarılmış, orduya yazılmıştı.
Diğerleri gibi onu da cepheye gönderirler. Bir binbaşının emrine verirler.
Fakat Murat düşmanla dövüşmek ister, her fırsatta binbaşısına yalvarır:
"Binbaşım, ne olur beni cepheye gönderin!"
Bir gün, binbaşı, dayanamaz ve Murat'a çakışır:
"Cephede seytin ekmek dağıtılmıyor, evlâdım! Savaşılıyor, gülleler yağmur gibi yağıyor,insanlar ölüyor!"
Murat boynunu büker.
"Olsun be Binbaşım" der, " Güllelerde yağsa, ölüm her tarafı kuşatsa yine gitmek isterim!"
Binbaşı, bu cesur Anadolu çocuğuna derin derin bakar.
"Niçin bu kadar çok istiyorsun?" diye sorar.
"İstiyorum binbaşım.... Şehit olmayı kim istemez? Şehit oldun mu kurtuldun sayılır. Cennet'e girer insan. 'Neden?' dersen, din için vatan için buruştuğundan Cennet'e girer. Bizim köyün imamı ne derdi bilir misin binbaşım?.. 'Cennette huriler var.' derdi. Ben fakirim binbaşım... Başlık parası bulup evlenemedim. Dinimi batanım için şehit düşersem ve Cennet'e gidersem bir huri alırım!"
Binbaşı gülmekten kendini alamaz. Ne kadar saf bir delikanlıdır, şu Murat, neler düşünmektedir.
"Peki," der, "izin verdim, cepheye gidebilirsin."

Murat sevinerek silahını, cephanesini kuşanır ve ön saflara katılır.
Ve 18 Mart 1915 günü yer tutuşmuş, gök tutuşmuş, düşman bütün gücüyle saldırıya geçmiştir.
Düşman gemileri, Tür tabyalarından açılan ateşle arka arkaya batmaya başlamıştır.
Akşam alaca karanlığı, zaferimizin üstüne çökmektedir. Binbaşı, şehitlerin arasında üzgün, bitkin dolaşmaya çıkmıştır.
Ne görsün! Murat da şehitlerin arasında yatmıyor mu? Hemen diz çöker, nabzını tutar. Muratın nabzı atmamaktadır.
Murat şehit olmuştur. Çaresizlikten gele bir kızgınlıkla; "Aldın mı huriyi?.." diye sorar.
Şehidin dudaklarında bir gülümseme belirir, eli ağır ağır kalkar ve parmaklarıyla iki işareti yapar. Sonra eli tekrar yanına düşer.
Binbaşı daha fazla kendini tutamaz. Gördüğü manzara karşısında tüyleri diken diken, şehidin üstüne kapanır.
"Aldım, cevabını Muradım,aldım!" diye ağlar,ağlar...
Güneşin son ışıklarına bakar, sonra...
"Allah'ım, bana da şehitlik nasip et!" diye dua eder.

Beni Cepheye Gönder Binbaşım..!
1 sayfadaki 1 sayfası